Dobierz odpowiedni komputer do pracy w programie Inventor -

Kacper Jedzejak

jak wybrać najlepszy model

Materiał powstał w ramach akcji której partnerem jest Intel

Oczywiście wciąż jeszcze wiele firm - zarówno wielkich korporacji, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych - wykorzystuje w swojej pracy (często dość wiekowe) komputery stacjonarne. Warto pomyśleć o ich wymianie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwania nowego laptopa do pracy.

Dopasowany na miarę

Właściwie każdy laptop może być wykorzystany jako narzędzie pracy, ale nie każdy sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach. Inne potrzeby będzie miała osoba pracująca w dziale księgowości, inne zajmująca się obróbką wideo, a jeszcze inne wykorzystująca komputer przenośny na przykład w warsztacie samochodowym. Osoby potrzebujące laptopa do pracy powinny zatem same rozważyć, które parametry będą dla nich najważniejsze i na tej podstawie dokonać wyboru konkretnego modelu.

Na co zwracać uwagę

Komputer przenośny, wykorzystywany jako narzędzie pracy, powinien być przede wszystkim wydajny - to oczywiste. Bardzo ważne będą również funkcje związane z bezpieczeństwem danych. Warto wybrać model, który będzie wyposażony w akcesoria utrudniające dostęp do firmowych danych niepowołanym osobom. Na przykład czytnik linii papilarnych zapobiegnie nieautoryzowanym uruchomieniu komputera, a moduł TPM sprzętowo zaszyfruje dysk i uniemożliwi jego odczytanie poza naszym pecetem.

To jeszcze nie koniec - laptop używany jako narzędzie pracy powinien też cechować się wygodną klawiaturą i dobrej jakości wyświetlaczem. W znaczącym stopniu wpłynie to na komfort pracy. Jeżeli natomiast wolimy skorzystać z zewnętrznych akcesoriów, jak mysz, klawiatura czy monitor, to bardzo przydatna może się okazać możliwość skorzystania ze stacji dokującej. Uwolni nas ona od każdorazowego odłączania i podłączania wszystkich przewodów, gdy będziemy chcieli zabrać komputer z biurka. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Intel opracował bezprzewodowe stacje dokujące, korzystające ze standardu Wireless Gigabit, które potrafią ułatwić życie użytkownikom laptopów w jeszcze większym stopniu niż tradycyjne stacje dokujące.

Jaki model wybrać

W kategorii do pracy mógłby znaleźć się prawie każdy laptop dostępny na rynku, począwszy od 10-calowych modeli typu 2w1, aż po mobilne stacje robocze - najciekawsze modele znajdziemy poniżej. Jednak ze względu na bardzo różne potrzeby każdego z nas decyzję o zakupie konkretnego urządzenia musimy podjąć sami - oczywiście biorąc pod uwagę parametry, które wymieniono wcześniej.

Przegląd najciekawszych laptopów do pracy

Skoro wiemy już, na co zwrócić szczególną uwagę podczas planowania zakupu laptopa do pracy, przyjrzyjmy się teraz kilku ciekawym modelom z tej kategorii.

Acer Aspire R13

Acer Aspire R13 to 13-calowe urządzenie 2w1 z bardzo wygodnym mechanizmem obracania dotykowego ekranu, pozwalającym na błyskawiczne zamienienie laptopa w tablet. Dzięki procesorom Intel Core i5-5200U oraz Core i7-5500U możemy być spokojni o wydajność i czas pracy na baterii - Aspire R13 bez trudu wytrzyma co najmniej 7 godzin bez konieczności ładowania. Zakup tego modelu nie zrujnuje budżetu nawet małej firmy - z procesorem Intel Core i5 kosztuje około 3000 złotych.

HP Spectre x360

Podobną funkcjonalność jak R13 oferuje HP Spectre x360. To również 13-calowe urządzenie 2w1. Jednak nieco większy nacisk położono w nim na jakość wykonania obudowy oraz dodatkowe wyposażenie. Zastosowano w nim znakomity, dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1400 pikseli, natomiast o odpowiedni balans między wydajnością a energooszczędnością dba procesor Intel Core i7-5500U. W konfiguracji z 512-gigabajtowym dyskiem SSD można go kupić za mniej więcej 5400 złotych.

Asus BU201

Model BU201 wchodzi w skład rodziny AsusPro, stworzonej z myślą o zastosowaniach biznesowych. Te 12,5-calowe urządzenie z powodzeniem poradzi sobie w codziennej pracy w biurze, jak i poza nim. W BU201 duży nacisk położono na bezpieczeństwo danych - wyposażono go w moduł TPM, skaner odcisków palców oraz czytnik kart SmartCard. Każdy laptop z serii AsusPro oferuje możliwość współpracy ze stacją dokującą. Za Asusa BU201 zapłacimy od mniej więcej 3100 złotych za wersję z procesorem Core i5-4210U.

HP EliteBook Folio 1040 G2

To laptop przez wielu uważany za bliski ideału w kategorii biznesowych ultrabooków. Magnezowa obudowa tej 14-calowej maszyny ma zaledwie 16 mm grubości i waży przy tym około 1,5 kg. Folio 1040 G2 urzeka nie tylko znakomitą jakością wykonania i fenomenalnym wyświetlaczem, ale dzięki procesorowi Intel Core i7-5600U również świetną wydajnością i długim czasem pracy na baterii. Cena: około 9200 złotych.

Więcej poradników i tekstów ułatwiających wybór nowego komputera znajdziemy na stronie:

» Przeczytaj także: Wymieniamy komputer na nowy. Na co warto zwracać uwagę

Przeglądaj komputery stacjonarne z technologiami Intel® — kup...

Wyniki testów uzyskano przed instalacją najnowszych poprawek oprogramowania i aktualizacji oprogramowania sprzętowego, które służą do likwidacji luk w zabezpieczeniach określanych mianem „Spectre” i „Meltdown”. Po zainstalowaniu tych aktualizacji wyniki te mogą nie mieć zastosowania do posiadanego urządzenia lub systemu.

Wydajność różni się w zależności od użytkowania, konfiguracji i innych czynników. Więcej informacji na

Te stacje robocze oraz sprzęt dodatkowy powinieneś wybrać, jeśli chcesz się cieszyć szybką, wydajną i niezawodną pracą w programie Inventor.

Dobierz odpowiedni komputer do pracy w Inventor

Wybierając profesjonalne oprogramowanie do projektowania CAD 2D i 3D należy zastanowić się nad odpowiednim sprzętem, na którym to oprogramowanie będzie zainstalowane. Firma Autodesk udostępnia informacje zarówno o minimalnych jak i zalecanych wymaganiach sprzętowych dla stanowisk roboczych.

W naszej ofercie znaleźć można zarówno taki sprzęt jak i rekomendowane przez nas konfiguracje stacje roboczych, karty graficzne i monitory. Rekomendacje te wynikają z naszego wieloletniego doświadczenia w branży projektowania inżynierskiego, opinii klientów oraz testów sprzętu i oprogramowania, które przeprowadzamy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na sklepie PCC Polska.

HP Z2 G4 Workstation Doskonała stacja do codziennej pracy w programie Inventor i AutoCAD, niezawodna, wydajna i cicha.

Polecana do:

Stacja Z2 G4 doskonale sprawdzi się w: Autodesk AutoCAD: projektowanie w 2D i 3D, podczytywanie podkładów rastrowych o średniej wielkości Autodesk Inventor Professional: średniej wielkości złożenia o nieskomplikowanej geometrii i tworzenie dokumentacji 2D Zobacz ofertę stacji Z2 G4 Workstation >>> Polecana konfiguracja stacji HP Z2 G4 zawiera: procesor Intel Xeon E-2104G, 16 GB pamięci RAM DDR4, dysk SSD M.2 256 GB i dysk HDD 1 TB, kartę graficzna Quadro P1000, 10 Prof. 64-bit

HP Z4 G4 Workstation Doskonała stacja do zaawansowanej pracy w programie AutoCAD i Inventor, niezawodna, wydajna i cicha. Stacja Z4 G4 doskonale sprawdzi się w: Autodesk AutoCAD : projektowanie w 2D i 3D, podczytywanie podkładów rastrowych o dużej wielkości

: projektowanie w 2D i 3D, podczytywanie podkładów rastrowych o dużej wielkości Autodesk Inventor Professional : Duże złożenia o średnio zaawansowanej geometrii i tworzenie dokumentacji 2D całych urządzeń

: Duże złożenia o średnio zaawansowanej geometrii i tworzenie dokumentacji 2D całych urządzeń Autodesk 3ds Max i Maya: Modelowanie 3D, wizualizacje i animacje 3D Zobacz ofertę stacji HP Z4 G4 >>> Polecana konfiguracja stacji HP Z4 G4 zawiera: procesor Intel Xeon E-2236, 32 GB pamięci RAM DDR4, dysk SSD M.2 512 GB i dwa dyski HDD 1 TB, kartę graficzna Quadro RTX 4000, 10 Prof. 64-bit

HP Z4 G4 Workstation To najszybsze jednoprocesorowe stacje robocze w ofercie firmy HP. Stacje Z4 G4 mogą być wyposażone w procesory posiadające 4, 6, 8, 12, 14, 16 i aż 18 rdzeni. Stacja Z4 G4 doskonale sprawdzi się w: Autodesk Inventor Professional : sprawdzi się doskonale w pracy z dużymi zespołami w zadaniach gdzie wymagana jest niezawodność, stabilna praca, długotrwałe obliczenia.

: sprawdzi się doskonale w pracy z dużymi zespołami w zadaniach gdzie wymagana jest niezawodność, stabilna praca, długotrwałe obliczenia. Autodesk 3ds Max i Maya: Zaawansowane modelowanie 3D, wizualizacje i animacje 3D, szybkie renderowanie średniej wielkości scen. Zobacz ofertę stacji HP Z4 G4 >>> Polecana konfiguracja stacji HP Z4 G4 zawiera: procesor Intel Xeon, 64 GB pamięci RAM DDR4, dysk SSD M.2 512 GB i dysk HDD 2 TB, karta graficzna Quadro RTX 4000, Windows 10 Prof.

Procesory wielordzeniowe

W programie Inventor procesory wielordzeniowe sprawdzą się w następujących zadaniach:

obliczenia MES

wizualizacje, animacje rendering, Inventor Studio

renderowanie widoku z użyciem Ray Tracing

tworzenia rysunków z dużą ilości widoków

modelowanie z użyciem jądra Autodesk Shape Manager – modele powierzchniowe, import powierzchni,

operacje wykonywane z narzędzia Harmonogram Zadań

Monitory HP

Oferujemy monitory o wielościach od 22” do 42,5”, wąska ramka boczna ekranu idealnie umożliwia ustawienie 2 monitorów obok siebie. Monitory HP oferują stabilny obraz, fabryczna kalibracje kolorów, znakomite podświetlenie obrazu, rozdzielczości od Full HD -1920×1080 do 4K 3840×2160. Znakomicie sprawdzą się w wielogodzinnej pracy z projektami 3D i 2D.

Sprawdź ofertę na monitory >>

Myszki i manipulatory 3D

W wyposażaniu profesjonalnego stanowiska roboczego każdego inżyniera nie może zabraknąć nowoczesnej myszki oraz manipulatora 3D, które pozwolą aby jego wielogodzinna praca była przyjemna i sprawna. Warto zapoznać się z najnowszą ofertą oraz aktualnymi promocjami na naszym sklepie.