Jaki komputer do biura wybrać? Polecane zestawy

Kacper Jedzejak

Jaki komputer stacjonarny do biura?

Chcesz wyposażyć swoje biuro i rozważasz zakupienie komputera stacjonarnego? Nie wiesz jaki komputer do biura wybrać. Zdecydować się na nowy czy używany sprzęt? W tym artykule postaramy przybliżyć Ci informacje na temat tego, czym powinien cechować się komputer stacjonarny do biura oraz opisać parametry, na które szczególnie warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Komputer do biura – czym powinien się charakteryzować?

Trudno dziś sobie wyobrazić biuro bez komputera. Jeszcze lepiej, gdy jest to sprzęt z wysokiej półki, który cechuje się solidnością i niezawodnością, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort użytkowania. Nie wszystkie firmy mogą pozwolić sobie na modele za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, jednak istnieje dla nich genialna alternatywna w postaci stacjonarnych komputerów poleasingowych. Jakie właściwości powinien mieć komputer stacjonarny do biura?

Procesor

To serce komputera, które pełni kluczowe dla niego funkcje. Wbrew pozorom, nie musisz decydować się na popularne obecnie procesory i7 czy też i9. Jeśli nie jesteś profesjonalnym grafikiem lub programistą, do zastosowań biurowych w zupełności wystarczy ci procesor i3, który pobiera znacznie mniej energii, co oznacza większą oszczędność. Co więcej, jeśli jest wybierzesz procesor i3 czwartej generacji, pod względem wydajności będzie on porównywalny z procesorem i5 drugiej generacji czy też z i7 pierwszej generacji. Warto dodać, że programy stosowane w firmach, zwłaszcza w tych mniejszych, często nie są wyjątkowo wymagające, dlatego też nie warto przepłacać za komputer z procesorem, którego możliwości i tak się w pełni nie wykorzysta.

Jaki komputer do biura? Sprawdź pamięć RAM

Do komfortowej pracy przy komputerze wystarczy 8 GB, która pozwoli ci na bezproblemową obsługę programów biurowych oraz multimedialnych. Bardzo dużą zaletą komputerów stacjonarnych jest to, że można tę pamięć – w razie potrzeby – znacznie rozbudować, nawet do 32 GB. To z kolei przełoży się na jeszcze większą płynność działania danego urządzenia.

Dysk

Coraz więcej komputerów posiada szybki dysk SSD, który jest znacznie mniej awaryjny od dysku twardego HDD. Dzięki temu możesz mieć pewność, że twoje dane będą znacznie bezpieczniejsze, a przy okazji wszystkie pliki będą szybciej się zapisywać. Ważne jest również to, aby przy wyborze komputera stacjonarnego do biura zwrócić uwagę na samą pojemność dysku.

Karta graficzna

Jeżeli nie zamierzasz zajmować się profesjonalną obróbką grafiki, zainteresuj się komputerami wyposażonymi w zintegrowany układ graficzny. Komputery stacjonarne mają jednak to do siebie, że możesz w razie potrzeby dokupić do nich dedykowaną kartę graficzną, która umożliwi ci pracę na wielu szczególnie zaawansowanych programach. Będzie ona jednak zbędna w przypadku korzystania jedynie z podstawowych pakietów biurowych.

Złącza

Aby podłączyć urządzenia peryferyjne (czyli np. myszkę lub klawiaturę) do komputera stacjonarnego, musi być on wyposażony w odpowiednie złącza. Przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę również na to, czy posiada on gniazda nowszej generacji, jak np. USB 3.0, co pozwoli na podłączenie jeszcze większej ilości urządzeń. Warto przemyśleć także, ilu gniazd tak naprawdę potrzebujesz i pod tym kątem dobrać odpowiedni komputer.

Nowy czy używany komputer stacjonarny – co wybrać?

Wiele osób decyduje się na kupno nowego komputera, gdyż nie są świadomi tego, jak wiele mogą zaoferować im urządzenia używane. Jaki komputer do biura kupić? Komputer stacjonarny do biura w wersji poleasingowej ma mnóstwo zalet. Pierwszą z nich jest atrakcyjna cena. Komputer używany charakteryzuje się tym, że wcześniej korzystały z niego firmy lub korporacje, stawiające zwykle przede wszystkim na wysoką jakość. Jednocześnie różni się on od standardowego sprzętu używanego tym, że jest sprzedawany na korzystniejszych warunkach. Oznacza to, że w atrakcyjnej cenie możesz kupić nowoczesny komputer biznesowy, o bardzo dobrych parametrach technicznych. Czasem nowy model kosztuje kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, tymczasem za komputer poleasingowy możesz zapłacić nawet kilka razy mniej. Niezależnie więc od tego, czy potrzebujesz jednego, czy też kilku komputerów do firmy, sprzęt poleasingowy oznacza ogromną oszczędność. Już do 400, 500 czy 1000 zł możesz kupić świetny sprzęt w bardzo korzystnej cenie!

Proekologiczne podejście

Warto dodać, że zakup komputerów poleasingowych idealnie wpisuje się w styl życia określany mianem „zero waste”. Zgodnie z jego zasadami, warto generować jak najmniej odpadów, aby w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczać środowisko. Sprzedaż odnowionego sprzętu związana jest z podejściem proekologicznym – ponowne wykorzystanie sprzętu wiąże się z ograniczoną produkcją części elektronicznych, a tym samym – z mniejszą emisją dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych.

Ranking komputerów poleasingowych do biura

Komputer Dell Optiplex 9020 – optymalny komputer do domowego biura

Warto wybrać go do swojego domowego biura – nie zajmuje dużo miejsca. Sprawdzi się na bardzo ograniczonym metrażu, np. we wnętrzach szafek. Jest to możliwe dzięki temu, że komputer posiada solidną obudowę SFF (ang. Small Form Factor), która wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami oraz eleganckim wyglądem. Pozwala ona również na ustawienie sprzętu w pionie oraz poziomie, co daje mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o samą aranżację przestrzeni biurowej. Posiada mnóstwo portów, dzięki którym podłączysz dodatkowy monitor, dysk zewnętrzny, drukarkę i wiele innych dodatkowych urządzeń oraz sprzętów. Ma elegancki wygląd, a jego wydajny procesor i5 z czterema rdzeniami pozwala na bezproblemową pracę – nawet na wielu programach w tym samym czasie! Sprawdź dostępne konfiguracje Dell Optiplex 9020

Komputer Dell Optiplex 7040 – doskonały komputer stacjonarny poleasingowy

Ten komputer jest wydajniejszy, niż jego poprzednik. Przede wszystkim wyposażony jest w procesor dwie generacje wyższy. Ma klasyczny biznesowy design. Również został wyposażony w czterordzeniowy procesor i5, co zapewnia wydajność i możliwość korzystania z niego w intensywny sposób. Posiada dysk SSD, co sprawia, iż możliwości jego pamięci podręcznej są ogromne. Zapewnia to stabilne działanie bez zawieszania się, szybkie uruchamianie programów i ekspresową ich instalację. Dostępne konfiguracje Dell Optiplex 7040 znajdziesz tutaj.

Autorska seria komputerów Rnew z pakietem Office

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć aurskiej serii komputerów Rnew. Są o tyle wyjątkowe, że wyposażone w większości w pakiet Office tak niezbędny do pracy biurowej. I to dopiero początek ich zalet. Mają do zaoferowanie też procesory siódmej i dziewiątej generacji, szybki dysk ssd oraz w więszości dedykowaną kartę graficzną, która otwiera drogę do bardziej wymagających prac graficznych, projektowych czy grania w wolnych chwilach. Zobacz wszystkie aktualnie dostępne Komputery Rnew z Office.

A co jeśli nie komputer stacjonarny do biura? Być może to laptop biurowy spełni Twoje oczekiwania!

Ranking komputerów do biura. Top 10 najlepszych PC

Choć wielu osobom wydaje się, że komputery biurowe nie muszą być demonami wydajności i że w pracy biurowej z powodzeniem sprawdzą się słabe i tanie urządzenia, to w praktyce może być zupełnie inaczej. Praca biurowa to nie tylko wypełnianie prostych dokumentów, ale także obsługa różnorodnych programów i to często wielu równocześnie, co wpływa na obciążenie komputera.

Ranking komputerów do biura 2023

Na wydajność pracowników wpływa wiele czynników. Oczywiście każdy zatrudniony powinien być wypoczęty, aby w pełni skoncentrować się na swoich zadaniach. Jednak nie tylko stan fizyczny i psychiczny konkretnych osób ma znaczenie dla efektywności działań całego zespołu. Kluczową rolę odgrywa odpowiednie wyposażenie zakładu, w tym komputer do pracy biurowej. Sprawne urządzenie wpływa między innymi na szybkość realizacji poleceń przełożonego. Sprzęt, który bardzo powoli ładuje poszczególne programy lub aplikacje, nie nadaje się do żadnego miejsca pracy.

Polecane komputery do biura

Każdy komputer musi być dobrany do rodzaju wykonywanych obowiązków. Inne parametry sprawdzą się w pracy grafika, twórcy wideo, fotografa czy montażysty, a inne w przypadku zadań typowo biurowych. Czasami można usłyszeć opinię, że przy codziennych obowiązkach w firmie outsourcingowej nie trzeba inwestować w szybkie urządzenie charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami, ponieważ w zupełności wystarczą tanie modele. Nic bardziej mylnego. Warto pamiętać, że praca biurowa polega na obsłudze zaawansowanych programów, np. do księgowania. W wielu przypadkach jest to kilka bądź nawet kilkanaście aplikacji działających jednocześnie, co znacznie obciąża komputer. W związku z tym w większych korporacjach czy nawet małym domowym biurze warto zainwestować w wydajne maszyny, które poradzą sobie z każdą komendą.

Urządzając domowe biuro lub poszukując najlepszych sprzętów dla swoich podwładnych, zwróć także uwagę na ergonomiczne meble. To właśnie one sprawiają, że wielogodzinne siedzenie przed komputerem nie powoduje uczucia dyskomfortu. Profesjonalne fotele biurowe powinny mieć pełną regulację wysokości krzesła oraz kąta nachylenia oparcia. Dzięki temu każda osoba dopasuje siedzisko do własnych uwarunkowań, czyli wzrostu, sylwetki czy proporcji ciała. Tym samym wielogodzinna praca na komputerze będzie łatwiejsza.

Jaki komputer do biura wybrać?

Solidny i wytrzymały komputer stacjonarny do biura powinien wyróżniać się przede wszystkim wydajnością. To jedna z najważniejszych cech dobrego sprzętu biurowego, niezależnie od tego, czy chodzi o laptopy, drukarki czy skanery. Na szybkość wykonywania komend wpływają między innymi: procesor, dysk twardy oraz odpowiednia ilość pamięci RAM. Szukając odpowiedniego urządzenia, zdecyduj się na zakup modelu korzystającego z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

Zaawansowany układ CPU musi posiadać co najmniej dwa fizyczne rdzenie. Oczywiście im jest ich więcej, tym lepiej działają wszystkie podzespoły. Obecnie dużą popularnością cieszą się czterordzeniowe procesory marki Intel lub AMD. Takie elementy poradzą sobie z każdym zadaniem w pracy biurowej, nawet tym, które wymaga wysokiej mocy obliczeniowej. Mówiąc o CPU, nie można także pominąć częstotliwości taktowania. Określa ona liczbę cykli wykonywanych przez konkretny model w ciągu sekundy. W przypadku sprzętu biurowego sprawdzą się procesory z minimalnym taktowaniem w zakresie od 2000 do około 3000 MHz.

Warto także zwrócić uwagę na wydajne systemy chłodzenia całego układu CPU. Wielogodzinne wykonywanie zadań na komputerze może sprawić, że temperatura wewnątrz podzespołów jest podwyższona. W takim wypadku istotną rolę odgrywają wentylatory, które powinny być nie tylko efektywne, lecz także ciche. Szum wydobywający się z obudowy sprzętu negatywnie wpływa na koncentrację pracowników. Jeśli w pomieszczeniu umieszczono kilka lub kilkanaście głośnych urządzeń, ciężko się skupić. Dlatego im mniej decybeli, tym lepiej dla osób wykonujących zadania w danej przestrzeni.

Kolejny ważny element to pamięć RAM, która obsługuje wszystkie procesy zachodzące w komputerze w czasie rzeczywistym. Służy do przechowywania danych aktualnie wykonywanych operacji. Dlatego warto zainwestować w większą ilość pamięci. W ten sposób Twój pecet jest w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom. W przypadku pracy biurowej sprawdzą się urządzenia wyposażone w 8 Gb RAM.

Dysk twardy to rodzaj pamięci masowej, na której użytkownik zapisuje wszystkie swoje pliki. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje podzespołów. Pierwszy, starszy z nich, to część określana skrótem HDD (z ang. hard disk drive). Takie modele należą do najbardziej rozpowszechnionych elementów, jakie instaluje się w pecetach. Talerzowe dyski pracują z prędkością 7200 obrotów na minutę. To bardzo dobry wybór w przypadku osób szukających urządzenia stosunkowo taniego, ale wydajnego.

Szybszym i nowocześniejszym odpowiednikiem HDD jest dysk SSD (z ang. solid state drive), który zamiast talerzy charakterystycznych dla HDD, ma wbudowaną pamięć flash. To właśnie dzięki niej sprzęt ten działa sprawniej i zapewnia płynność w wykonywaniu zadań bez zawieszania się całego systemu czy powolnego transferu danych do otwieranych programów. Oczywiście takie parametry wpływają na cenę urządzeń. Dyski SSD są droższe, jednak jeśli zależy Ci na dobrym komputerze do pracy biurowej, warto zainwestować. W przypadku dysków, niezależnie od tego, czy wybierasz HDD, czy SSD, należy zwrócić uwagę na pojemność.

Wszystkie maszyny stacjonarne oraz laptopy mają wbudowany szereg współpracujących ze sobą podzespołów. Należą do nich karty: graficzna, dźwiękowa i sieciowa. Nowoczesne modele sprawiają, że Twój pecet szybko i skutecznie wykonuje wszystkie komendy. Oczywiście karta graficzna ma większe znaczenie w urządzeniach gamingowych, niż w tych używanych w biurach. Warto jednak zwrócić uwagę na te elementy i wybrać nowsze wyposażenie od czołowych producentów sprzętów informatycznych.

Czym powinien się cechować dobry komputer biurowy?

Wybierając komputer do pracy w biurze, zwróć uwagę na odpowiedni zestaw łączy. Służą one do podłączenia urządzeń peryferyjnych, takich jak: drukarka, skaner, dysk zewnętrzny czy dobrej klasy monitor biurowy. Praktycznie każdy pecet powinien być wyposażony w kilka gniazd USB. To właśnie z ich pomocą można zainstalować np. czytnik kart. Ważną rolę odgrywają porty video i HDMI, które pozwolą połączyć stacjonarne narzędzia z jednym lub dwoma ekranami. W większych biurach z jednej drukarki korzysta kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób. Dlatego biurowe modele powinny mieć wbudowaną wydajną kartę do łączności Bluetooth.

Zakłady pracy dysponują określoną przestrzenią. W małych przestrzeniach, z ograniczoną liczbą biurek stojących blisko siebie, liczy się każdy centymetr. W związku z tym lepiej zdecydować się na zakup komputera o kompaktowych wymiarach. Firmy specjalizujące się w produkcji sprzętu informatycznego oferują szeroką gamę artykułów, dzięki czemu z powodzeniem dobierzesz rozmiary do rodzaju biurka. Obecnie dostępne są pecety poziome, na których można postawić monitor, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń pod stołem. W ten sposób bez problemu zmieści się krzesło biurowe i nawet wysoka osoba będzie mogła wygodnie rozprostować nogi.

Równie ważną rolę odgrywają materiały, z jakich wykonano obudowę urządzenia. Cienki plastik bardzo szybko zarysuje się lub pęka, przez co nie będzie zapewniał odpowiedniej ochrony wszystkim podzespołom. Warto zatem zainwestować w sprzęt mocniejszy z tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Czy faktycznie ma to aż takie znaczenie w pracy biurowej? Często wsuwanie i wysuwanie fotela, a przy tym możliwość wystąpienia różnego rodzaju wstrząsów, narusza strukturę obudowy. Wysoki stopień eksploatacji sprawia, że lepiej kupić solidniejsze elementy.

Wybór odpowiedniego wyposażenia biura determinuje między innymi budżet. Dlatego na początku należy określić, ile dasz radę zapłacić za pojedynczy model. Oczywiście komputer do biura do 1500 zł nie będzie dysponował tak dobrymi parametrami, jak komputer biurowy do 2000 zł. Jeśli Twoje fundusze pozwalają na wybór droższego urządzenia, zainwestuj w sprzęt, jakim jest komputer do biura do 2500 zł.

Popularni producenci komputerów do biura

Oprócz powyższych parametrów liczy się także marka sprzętu. Na rynku funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w produkcji artykułów informatycznych. Trudno zdecydować się na zakup artykułów konkretnego koncernu. Dlatego warto zapoznać się z opiniami, jakie dotyczą poszczególnych producentów. Obecnie do najczęściej wybieranych urządzeń należy komputer biurowy Dell. Ta amerykańska firma działa na rynku już od ponad 30 lat. W tym czasie udało się jej wypracować pozycję lidera produkcji sprzętu IT.

Dell oferuje bardzo dobre produkty w różnych przedziałach cenowych. Większość modeli wyposażono w najnowocześniejsze, kilkurdzeniowe procesory Intel, które odpowiadają za szybką i płynną pracę maszyn. Droższe pecety oferują wydajne karty pamięci, pojemne dyski SSD oraz szeroki wachlarz gniazd.

Na uwagę zasługuje także komputer biurowy HP. Amerykańska marka Hewlett-Packard produkuje urządzenia charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami, dzięki czemu idealnie nadają się do pracy biurowej. Są wytrzymałe, nie zacinają się i bardzo cicho działają, co sprawia, że nie powodują dyskomfortu podczas wielu godzin wykonywania zadań. W ofercie firmy znajdziesz większe modele oraz kompaktowe sprzęty, które sprawdzą się w miejscach o ograniczonej powierzchni.

Opisując popularnych producentów komputerów biurowych, należy także wspomnieć o następujących firmach: Samsung, Acer, Lenovo, ASUS, LG czy Sony. Urządzenia tych marek należą do najczęściej wybieranych na całym świecie. Cechują się dobrymi i najnowocześniejszymi podzespołami wpływającymi na wydajność nawet przy wysokim stopniu eksploatacji.

Jaki komputer do biura wybrać? Polecane zestawy

15.11.2021 | autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 5 minut Zwiększ rozmiar tekstu

Dobre stanowisko pracy powinno mieć odpowiednio wydajny, optymalny komputer. Dotyczy to tak samo pracy w biurze, stanowiska dla projektantów, grafików czy inżynierów. Gdy komputer będzie dostosowany do wymagań wykonywanej pracy, ta będzie efektywniejsza i przyjemna. Jak go wybrać?

W tym artykule postaramy się wyjaśnić najważniejsze kwestie związane wyborem komputera do pracy i doradzimy czego możemy oczekiwać w poszczególnych segmentach cenowych.

Spis treści:

Komputer do biura – czym cechuje się wydajny komputer biznesowy?

Komputer do biura ma inne cechy niż komputer do domu lub gier. Na co zwrócić uwagę?

Wydajność – jedna z głównych cech komputera. Ma ona również znaczenie przy wyborze komputera do biura, a istotne jest dopasowanie jej do potrzeb użytkownika i realizowanego typu pracy. Komputer powinien pozwolić na komfortowe wykonywanie bieżących zadań oraz płynnie radzić sobie z używanym oprogramowaniem. Komputer do pracy biurowej powinien posiadać wydajny procesor – najlepiej czterordzeniowy , co najmniej 8GB pamięci RAM oraz dysk typu SSD .

– jedna z głównych cech komputera. Ma ona również znaczenie przy wyborze komputera do biura, a istotne jest dopasowanie jej do potrzeb użytkownika i realizowanego typu pracy. Komputer powinien pozwolić na komfortowe wykonywanie bieżących zadań oraz płynnie radzić sobie z używanym oprogramowaniem. Komputer do pracy biurowej powinien posiadać wydajny – najlepiej , co najmniej oraz dysk typu . Odpowiednie podzespoły –może to być istotne, gdy komputer służyć ma do pracy, w której wykorzystywane jest specjalistyczne oprogramowanie. Graficy, projektanci oraz twórcy innych treści potrzebować będą lepszych podzespołów, np. profesjonalnej karty graficznej, lepszej klasy karty dźwiękowej oraz większej ilości pamięci RAM. Warto o tym pamiętać przy planowaniu zakupu komputera.

–może to być istotne, gdy komputer służyć ma do pracy, w której wykorzystywane jest specjalistyczne oprogramowanie. Graficy, projektanci oraz twórcy innych treści potrzebować będą lepszych podzespołów, np. profesjonalnej karty graficznej, lepszej klasy karty dźwiękowej oraz większej ilości pamięci RAM. Warto o tym pamiętać przy planowaniu zakupu komputera. Cicha praca – czasami może być ważna kultura pracy komputera. Szum chłodzenia wydobywający się z obudowy może dekoncentrować i obniżać efektywność pracy, szczególnie gdy w biurze panuje cisza i skupienie. Gdy w jednym pomieszczeniu znajduje się większa ilość komputerów, taki szum może się kumulować. Cichy komputer do biura to przede wszystkim komputer wyposażony w wydajny system chłodzenia oraz dysk typu SSD.

– czasami może być ważna kultura pracy komputera. Szum chłodzenia wydobywający się z obudowy może dekoncentrować i obniżać efektywność pracy, szczególnie gdy w biurze panuje cisza i skupienie. Gdy w jednym pomieszczeniu znajduje się większa ilość komputerów, taki szum może się kumulować. Cichy komputer do biura to przede wszystkim komputer wyposażony w wydajny system chłodzenia oraz dysk typu SSD. Odpowiedni zestaw złączy – na stanowisku pracy do komputera zwykle podłączone są urządzenia peryferyjne, na przykład drukarka, skaner, czytnik kart SD czy dysk zewnętrzny do tworzenia kopii zapasowej danych. Jeżeli wybieracie komputer do biura, warto zadbać o odpowiednią liczbę i rodzaj złączy. Powinna ona być dostosowana do liczby wykorzystywanych urządzeń peryferyjnych. Warto także zwrócić uwagę na typ portów, w które wyposażone są te urządzenia.

– na stanowisku pracy do komputera zwykle podłączone są urządzenia peryferyjne, na przykład drukarka, skaner, czytnik kart SD czy dysk zewnętrzny do tworzenia kopii zapasowej danych. Jeżeli wybieracie komputer do biura, warto zadbać o odpowiednią liczbę i rodzaj złączy. Powinna ona być dostosowana do liczby wykorzystywanych urządzeń peryferyjnych. Warto także zwrócić uwagę na typ portów, w które wyposażone są te urządzenia. Kompaktowe wymiary – rozmiar komputera czasami też może być istotnym kryterium wyboru, zwłaszcza jeżeli stanowisko pracy ma ograniczoną przestrzeń. Mały komputer do biura można postawić obok monitora lub nawet monitor postawić na komputerze. W takim przypadku wybrać można komputer typu all-in-one (podzespoły komputera ukryte są w obudowie monitora), SFF (small form factor) lub mini-PC. W dwóch ostatnich przypadkach rozmiary obudowy są zdecydowanie mniejsze od tradycyjnej.

Komputronik Pro – wydajne zestawy do pracy biurowej

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem nowego komputera, warto zwrócić uwagę na serię Komputronik Pro. To konfiguracje zaprojektowane typowo do pracy.

Komputronik Pro oferuje najróżniejsze zestawy – począwszy od niedrogich modeli do podstawowych zadań, a skończywszy na wydajnych stacjach do wymagających zastosowań.

Warto dodać, że modele Komputronik Pro występują w konfiguracjach bez systemu operacyjnego oraz z systemem Windows 10 Pro. Pierwsza opcja sprawdzi się w firmach mających podpisaną umowę licencjonowania zbiorowego lub korzystających z innych systemów.

Wybór komputerów jest naprawdę spory, więc każdy będzie mógł wybrać konfigurację dostosowaną do wymagań i budżetu. Zestawy wyposażono w procesory Intel Core 10. oraz 11. generacji. Są modele ze zintegrowaną lub dedykowaną kartą graficzną, różną ilością pamięci RAM oraz różnym typem i pojemnością dysków twardych.

Komputer biznesowy do 2000 zł: Komputronik Pro X300 (K1) Komputer przeznaczony do pracy biurowej. Świetnie poradzi sobie z pocztą elektroniczną, redagowaniem pism oraz nieskomplikowanymi zadaniami w arkuszu kalkulacyjnym. Wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i3 dziesiątej generacji ze zintegrowaną kartą graficzną, 8GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 240GB. Zastosowanie wymienionych wyżej podzespołów zapewnia, że prace biurowe realizowane będą płynnie, co z pewnością przełoży się na zwiększenie wydajności użytkownika. Podzespoły umieszczono w eleganckiej i praktycznej obudowie renomowanej marki Chieftec, która na przednim panelu posiada porty USB i gniazdo do podłączenia słuchawek oraz mikrofonu. Zobacz produkt w sklepie Zobacz także: Seria Komputronik Pro

Komputer biznesowy do 3000 zł: Komputronik Pro X511 (B02) Komputer, którego wydajność jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku modelu X300. Można go zatem wykorzystać do bardziej wymagających zadań. Wyposażony jest w sześciordzeniowy procesor Intel Core i5 jedenastej generacji ze zintegrowaną kartą graficzną, 8GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 500GB. Warto zwrócić uwagę także na to, że ten model komputera posiada zainstalowany system operacyjny Windows 10 Pro, co sprawia, że jest on gotowy do pracy niemal natychmiast po wyciągnięciu z pudełka. Wystarczy go podłączyć i przeprowadzić procedurę pierwszego uruchomienia. Zobacz także: Seria Komputronik Pro

Komputer do biura do 4000 zł: Komputronik Pro X511 (B06) Najbardziej wydajny z opisanych dotąd modeli. Posiada sześciordzeniowy procesor Intel Core i5 jedenastej generacji ze zintegrowaną kartą graficzną, 16GB pamięci RAM, szybki dysk SSD o pojemności 500GB oraz zainstalowany system operacyjny Windows 10 Pro. Dzięki zastosowaniu wielordzeniowego procesora oraz stosunkowo dużej ilości pamięci RAM, komputer sprawdzi się w bardzo wymagających zadaniach. Nie straszna jest mu także praca wielozadaniowa. Dzięki dużej liczbie rdzeni świetnie poradzi sobie z obsługa kilku aplikacji w tym samym czasie. Zobacz także: Seria Komputronik Pro

Komputer do biura za 2000 zł

Komputer stacjonarny do biura można kupić nawet za niecałe 2000 złotych. Co oferuje taki zestaw? Zazwyczaj to czterordzeniowy procesor ze zintegrowaną kartą graficzną oraz 8GB pamięci RAM. Konfiguracja sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach typu przeglądanie Internetu czy obsługa pakietu biurowego. W tej cenie sporym atutem jest szybki dysk SSD, który poprawi szybkość uruchamiania systemu i komfort pracy z aplikacjami.

Komputer do pracy za 3000 zł

Nieco droższe modele oferują lepszą specyfikację, zwłaszcza jeżeli chodzi o procesor. Często jest to już komputer z procesorem Intel Core i5. Każdy z nich poradzi sobie w bardziej wymagających zadaniach takich jak obsługa programów graficznych. Oprócz tego mają bardziej pojemny dysk SSD, a czasami dedykowaną kartę graficzną. W tej cenie z reguły otrzymamy komputer biurowy z Windows 10 Pro.

Komputer biznesowy do 4000 zł

Co można kupić za 4000 złotych? W tym przedziale cenowym bez problemu znajdziemy komputer, który nadaje się do pracy w specjalistycznych, wymagających aplikacjach. Najbardziej wydajne konfiguracje wyposażone są w co najmniej sześciordzeniowe procesory oraz 16GB pamięci RAM działającej w trybie 2-kanałowym (2×8GB), szybki dysk SDD o dużej pojemności. Takie komputery posiadają zainstalowany system Windows 10 Pro.

Firma Lenovo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów komputerów na świecie. W swojej ofercie posiada między innymi stacjonarne komputery serii IdeaCentre, które przeznaczone są właśnie do pracy biurowej, a także miniaturowe PC ThinkCentre oraz zamknięte w średnich rozmiarach obudowy komputery z serii Lenovo V.

Uwagę zwraca nowoczesna stylistyka obudowy oraz przystępna cena. To komputery, które sprawdzą się raczej w pracy biurowej niż w bardziej zaawansowanych zadaniach. Wyposażone są w procesor Intel Core i3 dziesiątej generacji. Ilość pamięci RAM w zależności od modelu to 16 lub 32GB. Komputery te wyposażone są szybki dysk SSD, a niektóre modele posiadają drugi dysk typu HDD, który przeznaczony jest do przechowywania dużych ilości danych. Większość komputerów Lenovo IdeaCentre posiada zainstalowany system operacyjny Windows 10.

Ciekawą propozycją są komputery marki Dell, która renomą nie ustępuje firmie Lenovo. W ofercie znajdują się między innymi modele z serii Vostro, które przeznaczone są do mniej skomplikowanych zadań oraz stacje robocze Dell Precision, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Komputery Dell Vostro wyposażone są w procesory Intel Core i3 lub Core i5 dzisiątej generacji, 8 lub 16GB pamięci RAM oraz jeden lub dwa dyski twarde. W drugim przypadku jeden z nich to dysk typu SSD, na którym instaluje się system operacyjny i najważniejsze oprogramowanie, a drugi to HDD, służący do przechowywania dużych ilości danych.

Stacje robocze Dell Precision, to maszyny przeznaczone dla profesjonalistów. Wyposażone mogą być między innymi w dziesięciordzeniowy procesor Intel Core i9, dedykowaną kartę graficzną oraz 32GB pamięci RAM. To sprzęt z górnej półki, który może zainteresować przede wszystkim grafików, projektantów i inżynierów.

Mogą Cię zainteresować: