Jaki komputer i akcesoria dla ucznia? Wybieramy technologiczne pomoce naukowe

Kacper Jedzejak

Co jest potrzebne do komputera? Podzespoły i dodatkowe akcesoria

Monitor

Na nic nam pecet, jeśli nie mielibyśmy gdzie wyświetlać obrazu. Dlatego też planując budżet na nowy komputer, pamiętajcie o tym, że obowiązkowo będziecie musieli dokupić także monitor. Co prawda, istnieje możliwość podłączenia PC do telewizora, ale nie jest to optymalne rozwiązanie. Monitory także cechują się wieloma parametrami, na co musicie zwrócić uwagę. Jeżeli jesteście graczami, to wybierzcie matowe wyświetlacze z odświeżaniem na poziomie 120 Hz, technologią HDR i dodatkowymi funkcjami, jak np. FreeSync.

Przydatne akcesoria do komputera

1. Kupujemy komputer dla ucznia - dowiemy się, jaki komputer sprawi, że na świadectwie będą same szóstki.

2. Dobieramy odpowiednią konfiguracje sprzętu - w poradniku tym doradzimy, na co należy zwracać uwagę przy doborze sprzętu komputerowego, aby nie okazało się, że po miesiącu będziemy musieli wydać jeszcze więcej.

3. Przydatne akcesoria - doradzimy co powinniśmy dokupić do naszego zestawu, aby nasza pociecha była chętna do pogłębiania swojej wiedzy oraz rozwijała swoje zdolności twórcze.

4. Dobieramy oprogramowanie - podpowiadamy jakich aplikacji potrzebują uczniowie i studenci.

5. Portale internetowe dla studentów i uczniów - gdzie warto zaglądać, aby trafić do witryny bezpośrednio związanych z interesującym nas tematem.

Klawiatura i mysz

Foto: Komputer Świat

Bez klawiatury i myszy nawet najlepszy zestaw komputerowy będzie bezużyteczny. Wygoda korzystania z tych akcesoriów jest szczególnie ważna w przypadku najmłodszych użytkowników komputera. Wybierając ergonomiczną klawiaturę i mysz, zadbamy o prawidłowe ułożenie dłoni i nadgarstków naszych pociech.

Tablet graficzny

Foto: Komputer Świat

Tablet graficzny pomoże dziecku w rozwijaniu zdolności artystycznych. To niedrogie urządzenie zastąpi sterty kartek papieru i flamastry.

Urządzenie wielofunkcyjne

Foto: Komputer Świat

Możliwość drukowania, skanowania i kserowania przyda się każdemu uczniowi. Dlatego komputer dziecka warto wyposażyć w urządzenie wielofunkcyjne lub co najmniej kolorową drukarkę atramentową. Ważne, aby urządzenie było niedrogie w utrzymaniu i oferowało dobrą jakość wydruków.

Zestaw głośników

Foto: Komputer Świat

Głośniki przydadzą się podczas grania, słuchania muzyki czy nauki języków obcych. Do pokoju nastolatki idealnie będą pasować głośniki w kształcie kwiatów. Niestety, za oryginalny wygląd i dobrą jakość dźwięku przyjdzie nam słono zapłacić.

Pendrive lub zewnętrzny dysk twardy

Foto: Komputer Świat

Zewnętrzny dysk twardy pomoże w przechowywaniu muzyki i filmów.

Foto: Komputer Świat

Przy przenoszeniu prac domowych i referatów w wersji elektronicznej lepiej sprawdzi się niewielki i odporny na wstrząsy i upadki pendrive.

Kamera internetowa

Foto: Komputer Świat

Jeśli nasze dziecko często przebywa w domu, podczas gdy my przesiadujemy w pracy, jego komputer warto wyposażyć w kamerę internetową. Dzięki temu pociechę będziemy mogli zobaczyć w oknie komunikatora. Kamera przyda się też do nagrywania filmów oraz wykonywania zdjęć.

Kierownica

Foto: Komputer Świat

Kierownica przeniesie nas w świat wyścigów samochodowych. To doskonały pomysł na weekendową rozrywkę i spędzenie wolnego czasu. Nie warto wybierać najtańszych urządzeń - są kiepsko wykonane i niezbyt trwałe.

Nowoczesna klasa

Domowy komputer i akcesoria są na pewno przydatne w nauce, jednak to, w jaki sposób przekazywana jest wiedza, w największym stopniu zależy od nauczyciela i wyposażenia szkolnej klasy. W nowoczesnych szkołach coraz częściej wysłużone tablice zamieniane są na podłączane do komputera urządzenia. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one niczym od suchościeralnej, białej tablicy szkolnej. Nowoczesne tablice nie służą jednak tylko do pisania.

Mogą również pełnić rolę interaktywnego, czułego na dotyk tabletu oraz ekranu projekcyjnego. Wszystko, co zostanie napisane na tablicy, może być od razu wyświetlone na monitorach stojących na każdej szkolnej ławce. Przykładem takiej tablicy jest CleverBoard (ilustracja powyżej) czy Interwrite DualBoard. Wraz z tym drugim urządzeniem dostajemy niewielki, bezprzewodowy tablet (ilustracja poniżej), za pomocą którego nauczyciel może stale kontrolować i poprawiać to, co dziecko napisze na tablicy.

Coraz więcej szkół zachęca do wykorzystywania komputera do zajęć, oferując wirtualne kursy czy możliwość odrabiania prac domowych.

O krok dalej posunęło się Śląskie Kuratorium Oświaty, które we współpracy z firmą Intel stworzyło pilotażowy trzyletni program nauczania dla 24 uczniów III klasy szkoły podstawowej imienia Stanisława Ligonia w Katowicach. Każdy uczeń wyposażony został w netbook Classmate PC (ilustracja poniżej), który dzięki specjalnym multimedialnym programom ma pomagać w codziennej nauce.

Jaki komputer i akcesoria dla ucznia? Wybieramy technologiczne pomoce naukowe

Jaki komputer dla ucznia?

Najważniejsze cechy komputera do nauki i zabawy

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie naukę bez komputera. Dostęp do tysięcy źródeł informacji i opracowań to bezcenne udogodnienie. Dzięki komputerowi praca nad referatami i wypracowaniami idzie jak z płatka, a przygotowywanie się do sprawdzianów i testów staje się łatwiejsze. Poza tym liczne programy, a nawet gry pozwalają rozwijać pasje i talenty młodego człowieka. Nie ulega więc wątpliwości, że jest to niezbędny element uczniowskiego wyposażenia. Jaką konfiguracją powinien cechować się komputer dla ucznia?

Absolutne minimum to obecnie 4-rdzeniowy procesor, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności przynajmniej 256 GB. W ofercie znajdziesz głównie komputery z procesorami Intel Core 10, 11 lub 12 generacji oraz 3 i 4 generację procesorów AMD, a także komputery Apple Mac z procesorami M1 i M2. Tylko jaki model wybrać? Lepszy będzie komputer stacjonarny czy laptop? Sprawdź, co najlepiej sprosta potrzebom ucznia.

Zobacz także poradnik: Jaki pierwszy komputer dla dziecka? Desktop czy laptop? Na co zwrócić uwagę podczas planowania zakupu?

Komputer stacjonarny dla ucznia. Jeden zakup na wiele lat

Komputer stacjonarny to przede wszystkim inwestycja na długie lata. Dlaczego? Ponieważ w przyszłości można go unowocześniać i rozbudowywać, na przykład poprzez dołożenie pamięci, wymianę dysku na nowy czy nawet wsadzenie lepszego procesora. Dzięki temu relatywnie niskim kosztem tchniesz w niego trochę nowego życia, jeżeli komputer zwolni.

Ponadto komputer stacjonarny możesz ustawić w miejscu, do którego dostęp mają wszyscy domownicy. To pomoże Ci na bieżąco sprawdzać, czy pociecha odpowiednio wykorzystuje czas. Pamiętaj jednak, żeby nie postępować zbyt surowo. Odrobina rozrywki także pomaga w nauce i rozwoju umiejętności dziecka.

Teraz czas na konfigurację komputera dla ucznia. Wybierając ją, weź pod uwagę dwie opcje. Różnią się one oferowanymi możliwościami oraz kosztem zakupu.

Pierwsza opcja to urządzenie do podstawowych zastosowań, takich jak pakiet biurowy i przeglądanie internetu. Będzie niedrogie na start, ale nie sprawdzi się do grania w nowe gry i szybciej pokaże oznaki spadku wydajności. W takim komputerze wystarczy procesor Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3, m.in. 8 GB pamięci RAM oraz zintegrowana karta graficzna.

Druga opcja to bardziej wszechstronne urządzenie, którego specyfikacja będzie wystarczająca przez długi czas i sprawdzi się zarówno w nauce, jak i w rozrywce. Wiąże się to oczywiście z większym wydatkiem. Niemniej taki PC posłuży wszystkim domownikom, także w pracach z wymagającymi programami i nowoczesnymi grami. Komputer z wyższej półki powinien być wyposażony w procesor Intel Core i5, i7 lub AMD Ryzen 7, minimum 16 GB pamięci RAM, dysk SSD i wydajną kartę graficzną, np. z serii Nvidia Geforce RTX 2060 (i wyższe).

Jeśli planujesz rozbudowę w przyszłości, koniecznie upewnij się, że obudowa oraz płyta główna stwarzają możliwości dodania bardziej wydajnych komponentów. Zwróć także uwagę na dostępną w obudowie przestrzeń oraz, w przypadku płyty głównej, liczbę złącz i gniazd na moduły RAM. Upewnij się także, że zamontowany zasilacz zapewnia odpowiedni zapas mocy, lub możesz go w przyszłości wymienić. Dzięki temu łatwiej będzie Ci nadążyć za zmieniającymi się zainteresowaniami Twojego dziecka.

Lenovo V55t Ryzen 5 Ten niewielki komputer stacjonarny doskonale sprawdzi się do zadań biurowych, przeglądania internetu i grania w proste gry. Pomimo kompaktowych rozmiarów, zapewni zapas mocy na długie lata. Ponadto bez trudu wymienisz dysk lub pamięć RAM. Co ważne, Lenovo V55t pracuje bardzo cicho, nawet pod dużym obciążeniem.

x-kom Home & Office 300 x-kom H&O 300 w konfiguracji z procesorem Intel Core i3-10100F i kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050Ti to dobry kompromis między ceną a wydajnością. Zapewni wzorową wydajność do nauki i zabawy w internecie przez długie lata. Dzięki karcie graficznej Nvidia GeForce uruchomisz na nim większość współczesnych gier na niższych ustawieniach graficznych. Zasilacz o mocy 500 W oraz liczne wolne sloty pozwolą bez trudu rozbudować komputer w przyszłości.

G4M3R HERO G4M3R Hero to komputer gamingowy z prawdziwego zdarzenia. Procesor i5-12400F oraz karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2060 bez trudu poradzą sobie ze wszystkimi grami, z wieloma także na wysokich ustawieniach graficznych. Komputery G4M3R zaprojektowane są z myślą o długowieczności, więc z łatwością wymienisz podzespoły na nowe bądź zamontujesz dodatkową kość RAM lub dysk. Taki komputer to inwestycja na lata. Na dodatek efektowna, podświetlana i przeszklona obudowa świetnie wpasuje się do pokoju ucznia.

Sprawdź artykuł na portalu Geex: Dlaczego warto wybrać komputer G4M3R?

Zobacz komputery stacjonarne

Laptop dla ucznia. Moc, którą schowasz do plecaka

A może laptop zamiast komputera stacjonarnego? Głównym atutem notebooków jest mobilność. Czyni je ona świetną propozycją dla starszych, samodzielnych uczniów. W razie potrzeby taki komputer można zabrać nie tylko do szkoły, ale i do swojego pokoju, by w ciszy przygotować się do sprawdzianu lub obejrzeć kilka odcinków ulubionego serialu. Ponadto laptop jest kompletnym urządzeniem – nie trzeba do niego dokupować monitora, głośników czy klawiatury. Jednak dzięki nim można też „zamienić” notebooka w komputer stacjonarny.

W przypadku laptopów rozbudowa konfiguracji jest trudniejsza. Można np. uzupełnić ją o dodatkowe moduły pamięci RAM lub wymienić dysk wewnętrzny, ale coraz więcej notebooków nie umożliwia żadnej modyfikacji. Kupując laptop dla ucznia, warto więc szukać sprzętu, który wystarczy na kilka lat, a i po tym okresie pozwoli używać go do podstawowych czynności.

Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych, można wybrać laptopa do bardziej biurowych zastosowań lub laptopa bardziej gamingowego. Do codziennych zadań wystarczy laptop z procesorem Intel Core i3 lub i5 bądź ich odpowiedniki od AMD – Ryzen 3 oraz Ryzen 5. Do tego 8-16 GB pamięci RAM.

Sprzęt, na którym będzie można pograć w nowe gry, powinien mieć wysokonapięciowy procesor, którego model oznaczony jest zwykle literą H. Wybierz Intel i5 lub i7 bądź AMD Ryzen 5 lub 7. Do tego min. 16 GB pamięci RAM, dysk SSD oraz wydajna karta graficzna, np. GeForce GTX z serii 16 lub GeForce RTX.

O wiele łatwiej będzie Ci zdecydować się na konkretny model, jeśli uwzględnisz zainteresowania i plany na przyszłość Twojego dziecka. Niewykluczone, że tańszy, mniej wydajny model w zupełności spełni oczekiwania, a zaoszczędzone środki przeznaczysz na ciekawe akcesoria.

Zobacz także poradnik na portalu Geex: Jaki laptop dla ucznia do nauki i rozrywki?

Huawei MateBook D 15 Ten niedrogi laptop dobrze sprawdzi się do nauki oraz multimediów. Ekran 15,6 cala w rozdzielczości Full HD wyświetla żywy, ostry obraz, a zastosowane podzespoły zapewniają dobrą wydajność podczas obsługi pakietu biurowego czy surfowania po internecie. Huawei MateBook D 15 jest wykonany z wytrzymałego aluminium, ale waży zaledwie 1,53 kg. Dzięki temu jest odporny na drobne zarysowania i nie ciąży w uczniowskiej torbie lub plecaku.

Dell Inspiron G15 Dell Inspiron G15 z procesorem Ryzen 5 i kartą graficzną RTX3050 to dobry wybór pod względem stosunku wydajność/cena. Zastosowany procesor i karta graficzna pozwolą uruchomić wiele gier w wysokich ustawieniach graficznych, a dzięki skutecznemu systemowi chłodzenia laptop nie będzie się nadmiernie grzał. Ponadto świetnie sprawdzi się do nauki i pracy biurowej przez wiele lat, zwłaszcza że pamięć RAM można rozszerzyć nawet do 32 GB. A oryginalny, gamingowy design przypadnie do gustu młodym graczom.

Lenovo Legion 5-15 To prawdziwie gamingowy laptop dla wymagających. Procesor Ryzen 7 5800H w duecie z kartą graficzną Nvidia Geforce RTX3060 bez problemu poradzi sobie z najnowszymi grami. Obraz na 15,6-calowym wyświetlaczu Full HD będzie superpłynny dzięki częstotliwości odświeżania aż 165 Hz. Wysoka jasność matrycy pozwoli korzystać z komputera także w niesprzyjających warunkach oświetleniowych, np. w słoneczny dzień. Ponadto Lenovo Legion 5-15 umożliwia rozbudowę pamięci RAM i montaż dodatkowego dysku.

Zobacz laptopy

PC czy Apple? Komputery dla aspirujących twórców

Z roku na rok coraz popularniejsze stają się komputery stacjonarne i laptopy od giganta z Cupertino. Czy warto kupić komputer Apple dla ucznia? Tak, ale z urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem szczególnie ucieszą się starsi uczniowie. Komputery Mac bowiem zwykle nie są przeznaczone do grania, natomiast sprawdzają się w pracy z grafiką, montażem filmów lub do tworzenia muzyki.

Maki słyną ze znakomitej kultury pracy i długowieczności, a obsługa systemu operacyjnego MacOS jest bardzo prosta. Większość aplikacji do pracy i nauki dostępnych jest na zarówno na system Windows, jak i komputery Apple. W ofercie znajdziesz zarówno komputery stacjonarne (Mac), laptopy (MacBook), jak i komputery All-in-One, czyli komputery stacjonarne ze wbudowanym ekranem (iMac).

Dla ucznia czy aspirującego projektanta lub producenta muzycznego wystarczy komputer z procesorem M1 lub M2 oraz 8 lub 16 GB RAM. Taki zestaw zapewni znakomitą wydajność przez długie lata. Najpopularniejszym komputerem Mac od wielu lat jest MacBook Air, czyli lekki i smukły laptop. Wśród komputerów stacjonarnych warto wybrać Maka Mini lub iMaka z procesorem M1. To urządzenia skierowane właśnie do użytku domowego i nauki.

Zobacz także poradniki na portalu Geex:

Sprawdź strefę Apple

Jaki monitor dla ucznia?

Niezbędnym dodatkiem do każdego komputera stacjonarnego dla ucznia jest monitor. Jaki model wybrać? Kieruj się przede wszystkim ergonomią. Rozmiar monitora dopasuj do wielkości posiadanego biurka odległości od wyświetlacza, w jakiej będzie siedzieć dziecko. Ekran o przekątnej 24 cali w rozdzielczości Full HD wystarczy w zupełności. Niemniej możesz również pokusić się o większy, jeżeli biurko jest odpowiednio duże, a dziecko zachowa właściwą odległość od ekranu. Wszystko zależy od dostępnej przestrzeni. Ponadto im większy ekran, tym wyższa powinna być rozdzielczość.

Co jeszcze powinno cechować monitor dla ucznia? Dobrym wyborem będzie matowa matryca, która pozwoli wygodnie przeglądać treści nawet pod światło – nie odbija się w niej otoczenie. Dodatkowo wybierz model, który ma technologie chroniące wzrok i zapobiegające męczeniu się oczu. Redukcja migotania obrazu oraz filtr światła niebieskiego okażą się nieocenionym wsparciem. Dzięki nim nawet wielogodzinne przeglądanie dokumentów, pisanie tekstów lub tworzenie prezentacji nie będzie już nadmiernie obciążało wzroku.

Zobacz także poradnik na portalu Geex: Monitor dla ucznia – co wybrać, na co zwrócić uwagę?

Acer EK240YCbi Ten niedrogi monitor to propozycja skrojona pod naukę i pracę w domu. Acer EK240YCbi ma panel o przekątnej 23,8 cala w rozdzielczości Full HD, charakteryzujący się szerokimi kątami widzenia i nasyconymi kolorami. Dzięki temu sprawdzi się w przypadku pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, dokumentami tekstowymi, a także podczas przeglądania stron internetowych czy multimediów. Ponadto technologie Acer BlueLightShield oraz Acer Flickerless ochronią oczy przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła i migotania ekranu.

Gigabyte G24F Gamingowy monitor Gigabyte G24F nadaje się i do zabawy, i do nauki. Matryca IPS w rozdzielczości Full HD zapewnia żywe kolory i dobre kąty widzenia, a także wysoką jasność. Dzięki temu zarówno dokumenty, jak i zdjęcia czy filmy będą pełne barw i szczegółów, niezależnie od warunków oświetleniowych. Częstotliwość odświeżania 165 Hz oraz błyskawiczny czas reakcji (1 ms) docenią gracze, dla których każdy ułamek sekundy może decydować o zwycięstwie. Ponadto futurystyczny design przypadnie do gustu młodym gamerom.

LG 35WN65C-B LG 35WN65C-B to monitor do zadań specjalnych. Szeroki ekran w proporcjach 21:9 pomieści o wiele więcej treści, niż standardowy monitor 16:9. W ten sposób można otworzyć kilka aplikacji obok siebie, co znacznie ułatwia robienie notatek czy pisanie referatów. Na dodatek LG 35WN65C-B sprawdzi się w grach, gdyż oferuje odświeżanie obrazu w 100 Hz oraz zestaw specjalnych funkcji i technologii dla graczy. Ponadto dzięki wysokiej rozdzielczości obraz jest ostry i nie męczy wzroku nawet po wielu godzinach pracy.

Sprawdź monitory

Oprogramowanie dla ucznia, czyli bez pakietu biurowego ani rusz

Do sprawnego wywiązywania się ze szkolnych zadań i obowiązków niezbędne będzie odpowiednie oprogramowanie. Dzisiaj standardem jest pakiet Microsoft Office. Dostępne w nim programy pozwolą napisać referat oraz szybko przygotować efektowną prezentację. Sprawdzą się również w projektach matematycznych, w których niezastąpiony będzie arkusz kalkulacyjny. Podobne funkcjonalności oferują też darmowe pakiety, takie jak Libre Office. Wybierając komputer od Apple, otrzymasz za darmo pakiet biurowy iWorks.

Nie zapomnij także o oprogramowaniu antywirusowym. Pomoże ono zabezpieczyć dane oraz uchroni Was przed cyberprzestępczością. To szczególnie ważne w przypadku młodszych dzieci, które mogą mieć trudności z odróżnieniem stron przechwytujących informacje od tych bezpiecznych.

Microsoft 365 Personal Roczna subskrypcja Microsoft 365 Personal daje Ci dostęp do najpopularniejszych usług od Microsoft – pakietu biurowego Office, 1 TB na dane w chmurze OneDrive oraz klienta poczty Outlook. Z subskrypcji skorzystasz na komputerach PC i Mac, tabletach iPad, smartfonach iPhone oraz urządzeniach z systemem Android. Z Microsoft 365 Personal skorzystasz na jednym urządzeniu.

Microsoft Office Home & Student 2021 Office 2021 dla Użytkowników Domowych i Uczniów pozwala korzystać z najpopularniejszych aplikacji biurowych od Microsoftu – Word, Excel i PowerPoint. Skorzystasz z nich na 1 komputerze PC lub Mac. Licencja jest dożywotnia, więc płacisz raz i możesz do woli cieszyć się dostępem do pakietu biurowego.

NortonLifeLock 360 Standard 1st. (12m) Norton 360 oferuje komputerowi ochronę w czasie rzeczywistym przed oprogramowaniem wymuszającym okup, wirusami, programami typu spyware, wyłudzaniem danych i innymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu. Ponadto monitoruje nieautoryzowany ruch i blokuje go oraz pomaga chronić dane osobowe i finansowe w Internecie. Wbudowany w pakiet program Norton Password Manager pozwala bezpiecznie tworzyć, przechowywać i zarządzać hasłami. Z licencji skorzystasz przez rok na 1 komputerze PC, Maku, smartfonie lub tablecie.

Sprawdź oprogramowanie

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne — co przyda się uczniowi?

Drukowanie referatów i skanowanie ćwiczeń to nieodłączne elementy uczniowskiego życia. Dlatego w domu powinny znaleźć się odpowiednie urządzenia. Podstawą wyposażenia uczniowskiego pokoju jest oczywiście drukarka. Wystarczy chwila i referat może znaleźć się w plecaku. Niskie koszty eksploatacji nowoczesnych drukarek pozwalają jednak na znacznie więcej.

Praktycznym rozwiązaniem, które ułatwia naukę, jest drukowanie ćwiczeń i tekstów. Na takich arkuszach można bez obaw wprowadzać własne notatki, wyszczególniając kolorami najważniejsze treści. Ponadto drukarka może rozwijać kreatywność ucznia. Tworzenie grafik czy obróbka zdjęć i możliwość późniejszego wydrukowania i oprawienia w ramkę to źródło prawdziwej satysfakcji.

Świetnym dodatkiem okaże się ponadto skaner. Możesz zakupić go osobno, ale najlepszym wyborem będzie urządzenie wielofunkcyjne, czyli drukarka z wbudowanym skanerem. Model łączący funkcjonalności drukarki, skanera oraz kserokopiarki doskonale sprawdzi się w domowych zastosowaniach, pozwalając tworzyć własne ćwiczenia i zadania oraz usprawniając przechowywanie dokumentów.

HP DeskJet 3750 To najmniejsze na świecie urządzenie wielofunkcyjne bez problemu zmieści się w każdym pomieszczeniu. Pomimo kompaktowych rozmiarów, oferuje wszystkie niezbędne funkcje – szybkie i łatwe bezprzewodowe drukowanie, skanowanie i kopiowanie dowolnych materiałów. HP DeskJet 3750 sprawdzi się do drukowania dokumentów i plików tekstowych, ale także grafiki i zdjęć.

HP OfficeJet 8012e HP 8012e zamieni mieszkanie w prywatne biuro. To urządzenie wielofunkcyjne posiada pojemny podajnik papieru oraz specjalny podajnik na skanerze. Dzięki temu bez problemu skserujesz, zeskanujesz lub wydrukujesz dużo stron za jednym zamachem. Ponadto automatyczny druk dwustronny znacznie ułatwi drukowanie wielostronicowych dokumentów i pozwoli oszczędzić sporo papieru.

Brother InkBenefit Plus DCP-T420W To urządzenie wielofunkcyjne wyposażono w system szybkiego i łatwego napełniania zbiorników tuszem. W ten sposób wydrukujesz duże ilości dokumentów niewielkim kosztem. Na dodatek w pakiecie z DCP-T420W dostajesz zestaw 4 pojemnych atramentów, dzięki którym unikniesz konieczności częstego uzupełniania zbiorników. Ponadto urządzenie wyróżnia elegancka, kompaktowa konstrukcja – bez trudu umieścisz je nawet w niewielkiej przestrzeni.

Sprawdź drukarki i urządzenia wielofunkcyjne

Jakie dodatkowe akcesoria komputerowe dla ucznia wybrać?

Klawiatury i myszki

Czas zadbać o wygodę codziennego korzystania z komputera. Pomogą w tym odpowiednie akcesoria. Na początek mysz i klawiatura. Najwygodniejszym wyborem będą modele bezprzewodowe, dzięki którym unikniesz plątaniny kabli. Co jeszcze ma znaczenie? Oczywiście ergonomia. Dopasowana do kształtu dłoni mysz oraz klawiatura z wyprofilowanymi klawiszami świetnie sprawdzą się w trakcie prac nad dokumentami, a także podczas zabawy.

Zobacz także poradnik na portalu Geex: Klawiatura dla ucznia i studenta. Jaką wybrać?

Sprawdź myszki

Sprawdź klawiatury

Słuchawki i mikrofony

Kolejnymi akcesoriami, które znajdą zastosowanie w nauce, są słuchawki i mikrofony lub zestawy słuchawkowe z mikrofonami. Będą one pomocne przede wszystkim w czasie ćwiczeń językowych. Regularne nagrywanie i odsłuchiwanie wypowiedzi sprawi, że fonetyka stanie się łatwiejsza. Co więcej, Twoje dziecko użyje ich również podczas grupowej pracy nad projektami. Będą także niezastąpione podczas zabawy.

Sprawdź słuchawki

Sprawdź mikrofony komputerowe

Głośniki komputerowe

Nawet jeśli Twoje dziecko posiada dobre słuchawki, nie zapomnij o głośnikach. Dlaczego? Ich używanie w nauce języków obcych podnosi nieco poziom trudności. Korzystając ze słuchawek, uczeń nie będzie miał problemów z rozpoznawaniem słów. Głośniki tworzą natomiast warunki bardziej zbliżone do naturalnych. No i świetnie sprawdzą się w zastosowaniach rozrywkowych, np. podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i grania w gry. To też ważny element nauki.

Sprawdź głośniki komputerowe

Logitech M705 Marathon Bezprzewodowa myszka Logitech M705 Marathon posiada wyprofilowany kształt dopasowany do prawej dłoni. Dzięki temu zapewnia naturalne ułożenie dłoni w wygodnej pozycji, a dostosowywane przyciski znajdują się w zasięgu palców. Jest także wyjątkowo energooszczędna – na jednej baterii może działać nawet do trzech lat.

Trust GXT 131 RANOO WIRELESS GAMING MOUSE Gamingowa myszka Trust GXT 131 RANOO posiada ergonomiczny kształt. Dzięki temu korzystanie z niej będzie komfortowe przez wiele godzin zarówno podczas grania, jak i nauki czy przeglądania internetu. Ponadto zaawansowany czujnik optyczny pozwala na kilkustopniową regulację czułości. W ten sposób można dostosować pracę myszy do swoich potrzeb i wykonywanych zadań.

Corsair K55 RGB PRO Gamingowa klawiatura Corsair K55 RGB PRO sprawdzi się i podczas grania, i podczas pisania referatu. Dzięki zastosowaniu cichych i czułych klawiszy, pisanie nawet bardzo długich tekstów jest komfortowe, a przyciski nie hałasują. Dołączona do zestawu miękka, gumowa podpórka pod dłonie zmniejsza obciążenie dłoni i zapobiega ześlizgiwaniu się rąk.

Dell Pro Keyboard and Mouse KM5221W Zamiast kupować mysz i klawiaturę osobno, można wybrać gotowy zestaw. Zestaw Dell KM5221W stworzony jest do użytku domowego i biurowego. Mysz bezprzewodowa jest symetryczna, więc można z niej korzystać prawą ręką, jak również lewą. Dzięki odchylanym nóżkom ustawisz klawiaturę w idealnej pozycji do wygodnego pisania. Ponadto jej klawisze pracują bardzo cicho.

Razer Kraken X Razer Kraken X to lekki i komfortowy zestaw słuchawkowy. Miękkie nauszniki i regulowany pałąk na głowę zapewniają wygodne korzystanie przez wiele godzin. Specjalne strojone przetworniki o średnicy 40 mm emitują wyraźny, czysty dźwięk z mocnymi, dynamicznymi basami. Ponadto wyginany mikrofon zaprojektowano tak, że głos jest wyraźnie słyszalny w czasie rozmowy, a szum z boku i z tyłu mikrofonu jest pomijany.

SpeedLink AUDIS Streaming Microphone Mikrofon SpeedLink AUDIS zamocujesz stabilnie na blacie biurka, korzystając z dołączonego do zestawu stojaka. Mirofon nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników – wystarczy podłączyć go do komputera. Ponadto dołączony do zestawu filtr zapobiega szumom i trzaskom podczas wypowiadania spółgłosek zwartych takich, jak p, k, b itd.

Creative 2.0 Pebble (czarny) Te nieduże, oryginalnie zaprojektowane głośniki stereo nie tylko wpasują się w niemal każdą przestrzeń, ale swoim wyglądem doskonale pasują do wystroju nowoczesnego domu i biura. Pomimo kompaktowych wymiarów są w stanie wyprodukować głęboki i czysty dźwięk. Dzięki temu zapewnisz sobie wysokiej jakości wrażenia, oszczędzając sporo miejsca na biurku.

Logitech 2.1 Z333 Logitech 2.1 Z333 to sprawdzony i niezawodny zestaw głośników 2.1. Dzięki dwóm głośnikom satelitarnym o wysokiej mocy i dużemu subwooferowi, będziesz cieszyć się bogatym, wyraźnym i donośnym dźwiękiem. Ponadto przewodowy pilot zapewni łatwy dostęp do sterowania zasilaniem i głośnością, a także do gniazda słuchawkowego.

Technologia i wiedza idą w parze. Też tak uważasz? Podziel się z nami swoimi sposobami na skuteczne uczenie się oraz napisz, w jaki sposób można wykorzystać w nich nowoczesny sprzęt komputerowy oraz różne akcesoria.

Zobacz także: Jakie urządzenia i akcesoria komputerowe wybrać dla ucznia? Kupujemy technologiczną wyprawkę

Pobierz aplikację mobilną