Porada: Klip wideo jest w innym języku niż Twój? Spróbuj wybrać pozycję Podpisy kodowane .
Możesz użyć zewnętrznego urządzenia magazynującego, takiego jak USB, karta SD lub dysk zewnętrzny do przeniesienia ulubionych plików z komputera z systemem Windows 7 na komputer z systemem Windows 10. Poniżej opisano, jak skopiować pliki do zewnętrznego urządzenia magazynującego i przenieść je na nowy komputer.
Należy pamiętać, że może być konieczne powtórzenie kroków od 3 do 7 wiele razy, jeśli pliki są przechowywane w wielu lokalizacjach.
Gdy dysk jest podświetlony, wybierz Organizuj > Wklej . Spowoduje to skopiowanie na dysk plików, które wybrano wcześniej.
Teraz przejdź do lokalizacji na dysku zewnętrznym, klikając odpowiednią literę dysku.
Wszystkie zaznaczone pliki powinny być podświetlone. W górnej części okna wybierz pozycje Organizuj > Kopiuj , aby skopiować pliki do pamięci.
Wybierz plik, który chcesz skopiować, ale nie otwieraj go. Jeśli chcesz skopiować kilka plików, naciśnij i przytrzymaj klawisz CTRL i wybierz odpowiednie pliki. Można również wybrać foldery — spowoduje to zaznaczenie wszystkich plików, które są w nich przechowywane.
Znajdź pliki, które mają zostać skopiowane, lub foldery, w których są przechowywane pliki.
Podłącz zewnętrzne urządzenie magazynujące do komputera z systemem Windows 7.
Uwaga: Skopiowanie plików z jednej lokalizacji do innej nie spowoduje usunięcia plików z oryginalnych lokalizacji.
Sprawdź, czy pliki są poprawne, i usuń urządzenie magazynujące.
Po skopiowaniu lub przeniesieniu plików do zewnętrznego urządzenia magazynującego możesz sprawdzić, czy są w odpowiednim miejscu, przeglądając dysk zewnętrzny.
Następnie bezpiecznie odłącz dysk, aby nie uszkodzić plików. Aby usunąć urządzenie, wybierz opcję Wysuń zanim odłączysz dysk od komputera.
Po przeniesieniu plików do zewnętrznego urządzenia magazynującego można je przesłać na nowy komputer z systemem Windows 10.
Aby użyć innej opcji transferu plików, zobacz Przenoszenie plików z komputera z systemem Windows 7 za pomocą usługi OneDrive.
Jak podłączyć dysk twardy zewnętrzny do komputera. Czy kupiłeś dysk twardy externo i nie wiesz, jak podłączyć go do komputera? Zastąpił twój stary dyski twarde w przypadku nowych, chcesz teraz przekonwertować je na dyski zewnętrzne, aby można je było podłączyć do komputera za pomocą kabla USB, ale nie wiesz jak?
Zwracam uwagę, że ogólnie kable USB do zewnętrznych dysków twardych nowej generacji mają złącze określonego typu USB 3.0 micro B Jeśli masz już kabel USB i chcesz go przystosować do użytku z zewnętrznym dyskiem twardym, możesz rozważyć zakup adaptador do zastosowania na złączu.
Jeśli masz wszystko, czego potrzebujesz, wystarczy podłączyć zewnętrzny dysk twardy do komputera za pomocą Port USB. W przypadku komputerów stacjonarnych polecam korzystanie z tylnych, które są lepiej zasilane niż przednie.
Przyczyna leży w tym, że Porty USB z tyłu są podłączone bezpośrednio do baza placa, podczas gdy fronty są połączone kablem i mogą wystąpić spadki napięcia, jeśli kabel nie jest doskonałej jakości.
Po podłączeniu dysku twardego do komputera, po kilku chwilach na ekranie pojawi się powiadomienie pokazujące pomyślne połączenie. Po włączeniu Windows, w prawym dolnym rogu pojawi się okienko z komunikatem, że urządzenie pamięci masowej zostało podłączone do komputera. W System operacyjny Mac, zamiast tego możesz zobaczyć plik ikona dysku twardego w biurko.
W tym momencie możesz uzyskać dostęp do folderów na zewnętrznym dysku twardym, klikając swój nazwa znajdziesz na pasku bocznym Eksplorator plików Windows lub Finder przez macOS.
Jak podłączyć zewnętrzny dysk twardy SATA do komputera
Jeśli wymieniłeś dyski twarde swojego komputera na inne, które są bardziej wydajne i / lub mają lepszą wydajność, możesz się zastanawiać, jak nadal używać tych, które właśnie wymieniłeś, nawet jeśli w obudowie komputera nie ma więcej miejsca.
Najprostszym i najbardziej natychmiastowym rozwiązaniem jest podłączenie wewnętrznego dysku twardego do komputera za pomocą kabla USB. Jednak pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest sposób fizycznego podłączenia dysku twardego do komputera przez USB. Możesz użyć prostego pliku adaptator.
W obu przypadkach, aby dokonać wyboru, sprawdź typ portów USB, w które wyposażony jest Twój komputer. Powinieneś to wiedzieć, na wypadek gdybyś był na komputerze USB 3.x, może to być więcej niż wystarczające, aby zagwarantować niezależne zasilanie dysku twardego, bez korzystania z zewnętrznych zasilaczy.
Zamiast tego użycie zewnętrznego zasilacza jest konieczne w przypadku portów USB 2.0 lub niższych, które będą wymagały podwójnego kabla USB lub zewnętrznego zasilacza ściennego.
Po dokonaniu tych ważnych uwag wymienię niektóre z nich poniżej. adaptery które mogą ci się przydać podłączyć dysk twardy SATA do komputera przez USB.
Wreszcie, oprócz adapterów, o których mówiłem w poprzednich akapitach, jednym z najbardziej wygodnych rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo dysku twardego / SSD w razie przypadkowych awarii, jest użycie osłonki.
Umożliwiają umieszczenie urządzenia do przechowywania w ochronnej kopercie, często wykonanej z tworzywa sztucznego, co pozwala na wygodne przenoszenie go w torbie.
Do laptopa
W niektórych komputerach przenośnych, na przykład Apple MacBook, nie ma klasycznych portów USB, technicznie nazywanych portami USB typu A. Zamiast tego są porty USB typ C które pozwalają na zarządzanie praktycznie każdym typem urządzenia zewnętrznego (w tym wyjściem wideo i audio, na przykład przez HDMI), zapewniając wysoką wydajność pod względem szybkości i napięcia.
Dla producentów to optymalny wybór, gdyż ten rodzaj drzwiczek pozwala zmniejszyć grubość notebooków i uniknąć konieczności posiadania wielu różnych portów, takich jak np. HDMI, USB, VGA o Ethernet
W takim przypadku, aby podłączyć zewnętrzny dysk twardy do komputera, musisz mieć rozszerzenie adaptador który umożliwia podłączenie do notebooka dowolnych urządzeń peryferyjnych, takich jak zewnętrzne dyski twarde.
Alternatywnie możesz zdecydować o zastąpieniu kabel z zewnętrznego dysku twardego, dzięki czemu jest on wyposażony w złącze USB typu C do połączenia z komputerem przenośnym.
Wreszcie, jeśli dysk twardy jest wewnętrzny i potrzebujesz rozwiązania umożliwiającego podłączenie go do notebooka przez USB Type-C, możesz pomyśleć o zakupie etui lub etui.
Jeśli znalazłeś rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, zapoznaj się z tym, co wskazałem w tym rozdziale, aby dowiedzieć się, jak podłączyć zewnętrzny dysk twardy do komputera przez USB.
Jak podłączyć zewnętrzny dysk twardy do dwóch komputerów
Zewnętrzny dysk twardy może być również podłączony do dwie sztuki jednocześnie, korzystając z rozwiązań wymagających włączenia niektórych funkcji w router lub w systemie operacyjnym używanym na komputerze lub zakup określonych urządzeń. Chcąc jednak wyjaśnić tę kwestię.
Zewnętrzny dysk twardy, jak każdy inny urządzenie USB, można podłączyć do dwóch komputerów PC za pomocą przełącznik. Urządzenie to jest rodzajem „puszki”, poprzez którą można podłączyć co najmniej dwa komputery PC przez USB. Wszystkie urządzenia peryferyjne podłączone do przełącznika mogą działać na jednym lub drugim komputerze, po prostu naciskając przycisk po jednej stronie tego urządzenia.
Oczywiście zewnętrzny dysk twardy podłączony do przełącznika nie może być używany jednocześnie na obu komputerach, ale może to być rozwiązanie, którego szukasz, aby skorzystać z jednego połączenia do zarządzania używaniem zewnętrznych urządzeń peryferyjnych na wielu komputerach.
Jako alternatywę dla rozwiązania, które zaproponowałem w poprzednich akapitach, możesz skorzystać z niektórych funkcji oprogramowania modemu lub OS, aby umieścić sieciowe dyski twarde - W ten sposób wszystkie komputery podłączone do tej samej sieci mogą uzyskać dostęp do folderów na dysku twardym w celu odczytu i napisać dane
Ostrzegam jednak, że prędkość przesyłania danych na dysku twardym może zostać znacznie zmniejszona, jeśli operacje są wykonywane jednocześnie na wielu komputerach.
Na przykład, jeśli odtwarzasz plik wideo na dysku twardym za pomocą komputera i wykonujesz transfer plików na urządzeniu z rozszerzeniem inny komputerprędkość przesyłania może zostać zmniejszona do takiego stopnia, że można uniknąć jednej z dwóch operacji.
W przypadku, gdy chcesz skorzystać z funkcjonalności wymiana danych za pośrednictwem modem Podłączając dysk twardy do portu USB tego ostatniego, udostępnisz go w dowolnym momencie, o ile modem jest włączony. Korzystanie z funkcjonalności wymiana folderów systemu operacyjnego, dostęp do dysku twardego jest możliwy tylko wtedy, gdy komputer, do którego jest podłączony, jest włączony.
W tym sensie zalecam sprawdzenie, której z dwóch metod możesz użyć w konfiguracji sieci i komputera, aby znaleźć tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Sprawdź, jaki typ dysku SSD jest kompatybilny z laptopem
Dyski SSD występują w różnych wariantach, gdzie nie każdy będzie kompatybilny z danym komputerem przenośnym . Większość nowoczesnych laptopów z górnej półki wspiera niewielkie dyski SSD M.2, ale bez możliwości instalacji 2.5-calowego modelu, który z kolei może zastąpić laptopowy dysk HDD. Warto także wspomnieć, że w niektórych komputerach przenośnych producenci instalują pamięć na stałe, bez możliwości jej wymiany. Dlatego warto wcześniej sprawdzić dane techniczne laptopa i samego dysku, aby mieć pewność, jaki jego rodzaj będzie można zainstalować.
Jaki dysk SSD do laptopa – SATA czy PCIe NVMe?
Większość nowoczesnych modeli korzysta z interfejsu SATA 3, takiego samego jak w dyskach twardych. Tego rodzaju połączenie wiąże się niestety z ograniczeniem przepustowości do ok. 550MB/s (choć i tak to dużo lepszy wynik w porównaniu z HDD). Warto jednak wiedzieć, że laptopy z górnej półki mogą być kompatybilne ze standardem PCIe-NVMe, które obsługują niektóre dyski M.2. Najszybsze modele z tym interfejsem charakteryzują się od 1.5 do trzech razy szybszą przepustowością niż porównywalny jakościowo SSD SATA. Niektóre topowe komputery przenośne mogą dodatkowo korzystać z dwóch SSD M.2 z PCIe-NVMe, przez co przepustowość takiej konfiguracji sięga nawet ponad 1000MB/s.
Jest tu jednak pewien haczyk. Niestety nie wszystkie SSD z PCIe-NVMe będą szybsze od SSD SATA. Jeśli po prostu zmieniamy dysk twardy na nowy i szybszy SSD, nie trzeba przejmować się tą kwestią. Z kolei osoby, które mają duży budżet i dodatkowo odpowiedni model laptopa, przed zakupem urządzenia z interfejsem PCIe-NVMe powinny sprawdzić dostępne w internecie porównania wydajności.