Jednym z najczęściej używanych formatów obrazów do zapisywania danych na komputerze jest Portable Document Format (PDF) lub Portable Document Format. Jest bardzo przydatny w udostępnianiu dokumentów online, ponieważ jest w stanie przechowywać dużą liczbę dokumentów i można go równie łatwo otworzyć na dowolnym komputerze. Aby udostępnić dokumenty, możemy skorzystać z Internetu, przesyłając je za pośrednictwem naszych stron internetowych lub udostępniać je za pośrednictwem załączników do wiadomości e-mail, lub możemy wysłać je jako pliki PDF pocztą e-mail. Jednym z najczęściej używanych formatów obrazów do zapisywania danych na komputerze jest Portable Document Format (PDF) lub Portable Document Format. Jest bardzo przydatny w udostępnianiu dokumentów online, ponieważ jest w stanie przechowywać dużą liczbę dokumentów i można go równie łatwo otworzyć na dowolnym komputerze. Aby udostępnić dokumenty, możemy skorzystać z Internetu, przesyłając je za pośrednictwem naszych stron internetowych lub udostępniać je za pośrednictwem załączników do wiadomości e-mail, lub możemy wysłać je jako pliki PDF pocztą e-mail.
Jednak wiele osób nie wie zbyt wiele o tym formacie i jego działaniu. Albo myślą, że jest to bardziej skomplikowane niż jest w rzeczywistości, albo obawiają się, że utrudni to konfigurację ich komputerów stacjonarnych. Nic nie może być dalej od prawdy.
PDF to format dokumentu powszechnie używany na całym świecie. Swoją popularność przypisuje się jej zdolności do przenoszenia treści pisanych z komputera na format papierowy przy niewielkim wysiłku. Co więcej, PDF umożliwia również korzystanie z niektórych funkcji, których nie znajdziesz w innych formatach udostępniania dokumentów. Niektóre przykłady obejmują możliwość dodawania komentarzy do tekstu dokumentu, szyfrowania dokumentu i obracania go.
Aby wyświetlić plik PDF na pulpicie, należy najpierw przejść do konfiguracji komputera stacjonarnego. Tam zobaczysz okno z okienkiem „Mój komputer”. Wybierz ikonę „PDF”, a otworzy się nowe okno. Zobaczysz, że znajduje się przycisk do wyboru miejsca docelowego. Wybierz opcję PDF, a dokument zostanie teraz przeniesiony na komputer stacjonarny.
Po umieszczeniu pliku PDF na pulpicie wystarczy zapisać go w folderze. Plik można zapisać na dwa sposoby: bezpośrednio na pulpicie lub jako łącze do strony internetowej. W przypadku tej drugiej metody najpierw upewnij się, że plik jest dostępny do zapisania na pulpicie. Aby to zrobić, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy plik PDF, który wyświetli menu z dwoma pozycjami. Pierwsza pozycja to „Zapisz jako”, a druga to opcja „Link do”.
Wybierz opcję „Połącz z”, a plik zostanie zapisany na komputerze stacjonarnym. Możesz także zapisać plik PDF na swoim koncie e-mail. Zanim go zapiszesz, upewnij się, że znajdujesz się w folderze „Bezpieczny” na swoim komputerze stacjonarnym. W ten sposób będziesz mógł w dowolnym momencie odzyskać plik PDF.
W tym momencie możesz otworzyć plik PDF na pulpicie. Po prostu zlokalizuj folder na pulpicie, kliknij przycisk „Otwórz” i dwukrotnie kliknij żądany plik PDF. Załadowanie pliku zajmie trochę czasu, a kiedy to nastąpi, zobaczysz okno dialogowe. Kliknij zakładkę „czytelny”, a wyświetli się okno dialogowe z adresem, który powinien być długi i zawierać cyfry i litery. Wpisz poprawne hasło i kliknij OK.
Po zakończeniu wprowadzone zmiany zostaną zastosowane do głównych ustawień komputera z systemem Windows XP. Upewnij się, że uruchomiłeś ponownie komputer i zaloguj się ponownie. Jeśli wszystkie zmiany nie powiodły się, spróbuj ponownie uruchomić komputer, a następnie kliknij „OK”. Jeśli nic nie zmieniłeś, Twój rejestr zostanie skonfigurowany tak, jak podczas zapisywania.
W poprzednim przykładzie pliku PDF widać, że dodałeś dodatkowy folder. Zrobiłbyś to samo dla każdego innego pliku PDF. Po kliknięciu znaku + na ekranie pojawi się folder. Jest to jedyny folder, który pojawia się w konfiguracji komputera stacjonarnego i zawiera wszystkie dokumenty, które przesłałeś lub skopiowałeś na swój komputer. Otwórz ten folder, klikając przycisk „Otwórz”. W przyszłości będzie można uzyskać dostęp do poszczególnych plików każdego dokumentu, klikając ikonę „Pobieranie”.
Zrozumienie, w jaki sposób ustawienia konfiguracji komputera stacjonarnego mogą wpłynąć na szybkość połączenia internetowego, może wydawać się bardzo skomplikowane. Jednak po prawidłowym korzystaniu z komputera i pomyślnym poruszaniu się po konfiguracji komputera stacjonarnego łatwiej będzie to zrozumieć. Jeśli zapiszesz swoje pliki w odpowiednich folderach i od czasu do czasu pobierzesz odpowiednie pliki, unikniesz wielu problemów z powolnym działaniem połączenia internetowego.
Ważne jest, aby zrozumieć, jak skonfigurowany jest komputer. Rozumiejąc, co dzieje się z komputerem, możesz rozwiązać problemy, które powodują jego nieprawidłowe działanie. Ponadto, poznając ustawienia konfiguracyjne, możesz uniknąć konieczności ponownego uruchamiania komputera za każdym razem, gdy chcesz coś w nim zmienić. Narzędzie konfiguracyjne to jedna z najbardziej pomocnych funkcji systemu Windows. Jest bardzo potężny i użyteczny. Pozwala w pełni wykorzystać możliwości komputera, a także połączenia internetowego.